Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa

Zabieg jest polecany dla osób mających problemy z nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej np. w okolicach bioder, ud, brzucha, pośladków, ramion.

 

Tylko osoby zdrowe i pełnoletnie mogą poddać się zabiegowi.

 

Liposukcja kawitacyjna to modelowanie kształtów ciała i pozbycie się zbędnego tłuszczu przy pomocy ultradźwięków, które rozbijają błony komórkowe komórek tłuszczowych.

 

Liposukcja ultradźwiękowa różni się od tradycyjnej liposukcji –mianowicie- nie narusza integralności skóry.

 

Podczas zabiegu na komórki tłuszczowe działa ultradźwiękowa kawitacja. Jej celem jest rozbicie komórek tłuszczowych i przekształcenie ich w emulsję-czyli postać płynną. Ultradźwięki oddziałują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodując jej uszkodzenie.

 

Komórki zaczynają się kurczyć, wibracja ultradźwiękowa prowadzi do rozbicia komórek tłuszczu, to redukuje ich ilość. Poza rozbijaniem tkanki tłuszczowej następuje drenaż limfatyczny i wzmocnienie elastyczności skóry. Dlatego po zabiegu proponujemy zabieg z użyciem dermomasażera.

 

Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach, a co za tym idzie - szybszy metabolizm. Uwolniony z tkanki tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy.

 

Ważne jest aby pić minimum 2 litry wody w ciągu dnia, co ułatwia usuwanie toksyn z organizmu.

 

Wszystkie produkty zabiegu docierają do wątroby, gdzie komórki tłuszczowe ulęgają identycznej przemianie jak tłuszcz pochodzący z pokarmów. Zabieg przebiega zgodnie z naturalnym sposobem wydalania metabolitów.

 

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala usunąć nadmiar tłuszczu z obszarów bioder, pośladków, ud, pleców, ramion, talii.

 

Chcąc uzyskać lepsze efekty zabieg często przeprowadzany jest w połączeniu z innymi technikami przyczyniającymi się do usuwania złogów tłuszczu i nadmiaru płynów (np. masaże, drenaż limfatyczny).

 

Urządzenie wykorzystuje fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości. Komórki tłuszczowe poprzez efekt kawitacji poddawane są kompresji i dekompresji. W fazie dekompresji czyli rozszerzania w komórkach generowana jest ogromna ilość energii. Wytwarzają się pęcherzyki, które napierają na błony komórek tłuszczowych powodując ich uszkodzenie i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. W następstwie dochodzi do zmniejszenia komórek tłuszczowych, a co za tym idzie likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej.

 

Na pełny efekt zabiegu trzeba czekać około miesiąca. Po tym czasie wszystkie zniszczone ultradźwiękiem tkanki tłuszczowe zostaną wyeliminowane z organizmu.

 

Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji jak np. po zabiegu chirurgicznym.

 

Po zabiegu:

Chcąc uniknąć gromadzenia się tkanki tłuszczowej w miejscach jej usunięcia należy przestrzegać zasad zdrowej diety. Ważne jest aby ograniczać węglowodany: cukry, produkty mączne. Lekką dietę należy łączyć z indywidualnie dobranymi ćwiczeniami. Bardzo istotnym elementem jest spożywanie min. 2 litrów wody.

 

Przeciwskazania:

Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej jest najczęściej: ciąża i karmienie piersią, choroby przewlekłe narządów wewnętrznych, zmiany na skórze: wysypki, rany, blizny, słaba krzepliwość krwi, choroby nowotworowe, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, choroby endokrynologiczne (np. otyłość), przyjmowanie leków hormonalnych. Pacjent musi być też pełnoletni.

 

Ważne!

Liposukcji ultradźwiękowej nie stosuje się do znacznego zmniejszenia masy ciała pacjenta, jest to metoda redukująca złogi tłuszczu i cellulit oraz pomagająca korygować kształty ciała. Liposukcji ultradźwiękowej nie należy traktować jako formy leczenia nadwagi.